nakole:2009:hostivar

XTERRA Praha Hostivař

13. 6. 2009

Trochu deštíku v týdnu a~sluníčko přes víkend. Opět další reportík, co začíná jako od pana Slunce v duši 8-) Co se dá dělat, počasí určuje, jak to dopadne, resp. zda to bude sichr maso, nebo zda to zůstane otevřené…

Navnazen minulou účastí ve Žlutých lázních jsem se vydal na jeden z nějtěžších XTERRA podniků v ČR. Kája s~Petrem nikoho nešetřili a~pro kolo už po 6. nachystali přes 900~m převýšení na třech technicky náročných okruzích a~k~tomu samozřejmě obligátní plavání (to naštěstí zatím neumějí udělat do kopce ;-)) a běh, ten jsem raději ani neviděl, prý se tam lezlo do kopce přes nějakou kládu. Z toho bylo jasné, že počasí to sice nezachrání, ale mohlo to řádně okořenit. Mně osobně z toho bylo jasné, že si dám EASY variantu a budu se pak ostatním smát.

Na 200~m plavání jsem si neoprén nebral a~nelituju. Bylo to takové maso, že ani nevím, jestli byla voda studená nebo teplá, jen jsem ji v~plicích cítil ještě v~neděli. Na plavání jsem navázal po hyperkrátkém pobytu v~depu kolem, které bylo víc easy, než dospělá trať, ale i~tak na ní byla vtipná místa. Zvláště pro mé ojeté a~přefouknuté pláště. I~tak jsem si polepšil a~ve chvíli, kdy jsem se chystal svěsit nohy, mě Lukyn s Gooodem vyčíhli a~poslali skandováním dál, že prý jedu závod, nebo co … Po kole opět rychlé depo a~běh, ten byl v~lidském rozměru necelých dvou kilometrů, takže mě nikdo nestihnul doběhnout ani předběhnout a~radostně jsem tedy mohl naklusat do cíle na 7. místě (nejhorší v běhu byla rampa, kterou bylo třeba zdolat těsně před cílem…). Paráda. Se mnou si EASY variantu dala i~Eva, pro kterou to byl triatlonový křest vskutku divoký, na konci kola se trochu prolétla a~bude si tak ještě chvíli léčit památku, kterou si na koleni odváží :-( Přesto ale zabojovala a pěkným během zakončila své účinkování i~ona.

Pak už jsme se mohli jen smát, nejdřív maníkovi, který si ráno zlomil řidítka a~snažil se z měho kola udělat něco, na čem by byl ochoten jet1) a potom několika desítkám odvážlivkyň a~odvážlivců, kteří se vydali na start dlouhého závodu. Někteří byli tak natěšení, že je před startem ani Kája svým mocných hlasem a~pedagogickým talentem nedokázala dostat na břeh. Lukáš s~Petrem se do toho zakousli s~klidem zkušených matadorů a~plavání rozhodně nepřepálili. Po depu, kde Lukyn dost tvrdě zápasil s~neoprénem a~čipem na noze, se oba postupně vydali na kolo. To jim asi záviděl málokdo a~i~přesto, že jeden sjezd a~výjezd obsadil turista se zlomenou nohou a závod ho2) musel objet, to bylo zjevně dost drsný. Do depa postupně doráželi více či méně zabahnění jezdci a~mezi nimi jako jedni z~těch čistých Petr a~Lukyn, kolem 5 minut od sebe. Běh byl podle toho, co bylo vidět zápas, Lukyn jel celou dobu zjevně podlahu a zatímco Goood se v cíli usmíval a konverzoval s kde kým, Lukáše za čárou přestala provázet síla a chvíli se sbíral3). Oba každopádně dost HUSTÝ 8-)

Shrnuto: super závod, vše klapalo bez větších zádrhelů. Škoda toho deštíku v~týdnu, chtěli jsme se na našem SuperHrochovi4) popasovat s~technickou tratí, ale na mokrém podkladu to nemělo smysl a odpoledne, kdy to celé vyschlo na to už zase nebyla nálada. Tak snad jindy …

24.51Goood74SP KoloM30-396.14:08.138.1:11:23.018.32:28.127.1:57:59.219:43.4
29.4Lukáš84SP KOLO-TrisportteamM20-2913.15:07.649.1:16:08.229.33:03.830.2:04:19.6 26:03.8