Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


turistika:modrak2012

img_3297.jpg

Zase Modrák a zase dobrý!

2. - 4. 3. 2012

Naposledy jsme byli na Modráku před drahnou dobou. Není to snadný, v létě máme jinou zábavu a v zimě vlastně taky, ale přitom je každá možnost jet na Modrák více než lákavá. Kraj března přinesl takovou konstelaci, že už se nebylo na co vymluvit.

Naložili jsme Pavlínu (pro ní to byl „prvojezd“), Králíka a Martina a~hurá. Ještě před pár dny by se dalo říct, že se snad něco chystá, atmosféra byla takříkajíc těhotná něčím velkým, ale pak se to nějak zamotalo a zbyl jen velký dort a přes dva litry ořechového „nálevu“. I to někteří započítali jako důvod vybrat pro víkend právě Boudu u potoka.

Aniž by to kdo čekal (při zpětné rekapitulaci to na fotkách vypadá, že jsme vlastně na něco čekali…), věci se daly do pohybu už v noci z pátku na sobotu, kdy nejdřív dorazili nečekaní a nezvaní hosté, po zjištění, že se akce nekoná chvíli otáleli v předsíni a pak vysmahli, ne tak T., který dorazil jako Chytrá Horákyně napůl nečekán, napůl čekán a~hupnul kolem 3. ráno rovnou na kutě.

Po živé noci následoval sobotní výlet, skialpová skupina, již před odjezdem porůznu prořídlá, vyrazila s ambicemi na nějaký přehrazený žleb, či co, ovšem ještě pod laviňákem z ní odpadla Š. s~vytržený vázáním a T., jako její doprovod. Naše sněžnicová grupa tedy měla až k~Výrovce společnost. Dál už jsme postupovali sami, bez zapomenuté navigace a~s~letní mapou jsme jen s~obtížemi hledali sestup od Chalupy na rozcestí dolů na Jelení louky. Nakonec to dopadlo tak, že jsem se tam po necelých 3 hodinách doplazili, ovšem za cenu návštěvy rokle u pramenů Jeleního potoka a následného výstupu zpět nahoru. No, v létě je to tam sichr nepřístupné, tak jsme si to aspoň užili teď, kdy se tam jakž takž dalo zajít. Večer už byl docela v klidu, ve znamení práce na dortu a ořechovici, obojím mimochodem naprosto excelentním.

Neděle pak nabídla šanci na kratší vycházku, kterou naše pěší skupinka absolvovala už jen na botách, protože zledovatělý sníh stejně sněžnicím moc nepřál. Tak jsme jen zašli do Obřího dolu a zpět. Pak už zbývalo jen trochu poklidit a nakopnout vrtuli :-)

Nabízím tradičně směs fotek náladových i mírně dokumentárních, tak si pořádně zvětšte okno prohlížeče a hurá na ně!

SimpleViewer potřebuje pro tuto galerii Macromedia Flash. Get Adobe Flash player

turistika/modrak2012.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: kacka