Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


nakole

Kolo

Výlety, závody a expedice na kole

Family víkend pod kaštanem

3. - 6. 7. 2010

Na začátek července 2010 jsme se svěřili do péče víkendového managera TG, který pro nás (a nejen pro nás) připravil pobyt v adršpašském výběžku, u pana domácího Pod kaštanem jsme si užívali celé 4 dny. Čtěte dále...


rsd2010.jpg

Na kole se PSíKem

Rektorský sportovní den UK, 2010

12. 5. 2010

I~letos jsme na Rektorský sportovní den vyrazili na kolo, PV si tentokrát půjčil náš (červený) tandem a PZ jel sám, jinak bylo vše v~kolejích předchozích let (H jen na veteránovi, V jel s~někým jiným někam jinam)...


p1020402.jpg

Víkendový mix

8. + 9. 5. 2010

Sváteční víkend jsme věnovali více či méně pohybu, v sobotu krátké kolo s výhledem na letadla, v neděli Šnekouš zasupportoval Q a Šíbru na časovce dvojic v Kněžmostu, já jsem si v témže čase dopřál účast ve štafetě firem na Prague International Marathonu...


03011901_img_7634.jpg

Malaga 2010: Jak jsme se měli ...

28. 2. - 10. 3. 2010

Drobné postřehy z našeho 10ti denního pobytu v jižním Španělsku jsem pro lepší stravitelnost rozdělil na dvě části. Výlety na kole zvlášť od ostatních zážitků. A právě zde najdete ty ostatní zážitky.


p1030065.jpg

Vyjížďka Praha Doksy Praha

31. 5. 2009

Krátký výlet spojený s~tréninkem a~seznámením s~Olgou.


rsdmff2009.jpg

Na kole se PSíKem

Rektorský sportovní den MFF UK, 2009

13. 5. 2009

Rektorský sportovní den je pro nás v~práci každoroční záminkou k výletu na kole. Letos pro nás trasu vybral Pavel a~jako už pokaždé od výletu na Karlštejn jsme vyrazili komplet až na Václava, který dal přednost chůzi kolegyním z~HO a~procházce od zastávky do hospody a~zpět.


howtoflytandem.jpg

Jak se létá s dvojkolem

30. 4. 2009

Často se nás lidé ptají, jak se dostaneme do letadla s dvojkolem. Nejdříve jsme nevěděli, jak na to, ale pak se ukázalo, že to není těžké, stačí ho pořádně zabalit a je to!


Velikonoční nadílka

12. 4. 2009

Velikonoce 2009 jsme narozdíl od předchozích věnovali především kolu a~za nadstandardně slunečného počasí jsme najeli kolem 300~km.


Švih se Skisem

11. 4. 2009

Vyrazili jsme si na vyjížďku v~rámci testovacího dne Ski a~Bike Servisu Radotín. Foťák jsem nechal bohužel doma, ale je tu alespoň trasa. Fotky třeba časem někde vyplavou.


2 jarní novinky

14. 3. 2009

Květa odhalila, že se blíží první skutečně jarní víkend, letos o~dobrý týden dříve před kalendářním jarem, a~proto jsme toho využili, osekali z~kola bahno ještě z~Fernet Cupu a~vyrazili na vyjížďku. Už bylo na čase, Malorka za rohem a~nám se v~deníčku krčilo pouze necelých 40~km s~Jirkou z~před měsíce.


Z Bosně do Ráje a zpět

12. 10. 2008

Na předchozí akci Hele, duběnky... ! Marek hbitě navázal plánem na projetí Českého ráje. Ze slibných vyhlídek na účast nakonec zbylo torzo či možná zdravé jádro 8-) I~proto jsme dali přednost dopravě vozem, raději než přeskakovat z~vlaku na vlak (ačkoli posledně se vlak osvědčil). My jsme se tentokrát přidali oba na našem dvoj-oři, navzdory opravě výtahu. Poučen předchozím nezdarem jsem po schodech nesl jsem nezbytné věci (což například nezahrnuje přední kolo), tudíž jsem to docela přežil, včetně pravé ruky.


dafikovi.jpg

Vyjížďka s Anetou a Dafikem

11. 10. 2008

Lehká podizmní vyjížďka, která pro mě nakonec hodila 122~km s~Anetou a~Dafem. Pěkně jsme projeli kus Kokořínska, včetně samotného Kokořína. Pár strmějších úseků, ale jinak super.


Hele, duběnky... !

5. 10. 2008

Konečně! Konečně se podařilo, abych se mohl přidat ke Kralupákům na vyjížďku pod Markovým vedením. Rozhodně nás nešetřil a~za každým stromem na nás vykukoval kopec a~parádní porce babího léta, takže jsme obojí nasávali, co se do nás vešlo. Mise začala v Kralupech na nádraží, kde jsme si stopli ČD do Ústí. Ještě ve vlaku se Bulda transformoval ...


V Ralsku se SCIO

20. 9. 2008

20. září jsme věnovali společnému výletu s~kolegy z~Katčiny práce, z~fy SCIO. Plán hlavního organizátora Martina spočívající v~objetí trasy závodu Tour de Ralsko se nám nakonec podařilo víceméně splnit.


rip-small.jpg

Vyjíždka okolo Řípu

6. 7. 2008

Po časovce v Neveklově jsme si zařadili regenerační program. Kačka jógu a~já jsem zatoužil po výletu na silničce. Přidal jsem se k~Anetě, Marrymu a~Květě, abychom „vytočili nohy“. Nakonec z~toho pro mě (jel jsem z~Bohnic po vlastní ose) bylo 115km, což je milé, ...


ms-xc-2008-small.jpg

Mistorvství světa MTB, XC ženy a muži

22. 7. 2008

Na začátku našeho prázdninového výletu k~Lago di Garda jsme si odskočili na poslední den Mistrovství světa v~horských kolech, konkrétně na závody žen a~mužů v~disciplíně crosscountry. Nemohl jsem samozřejmě nechat zahálet můj aparát, takže se můžete dosyta porochnit v~záplavě fotek.


achenkirch08.jpg

Svátky v Achenkirchu

8. — 11. 5. 2008

Voda si na nás vzpomněl s~pozvánkou na druhý květnový prodloužený víkend, na nějž zamluvil ubytování v~penzionku Karlingerhof. Rádi jsme přijali, pevně rozhodnuti zaměřit se na kolo a~alespoň symbolicky dohnat letošní absenci...


kacak_night.jpg

Kačák Night

6. 10. 2007

Po první noční vyjížďce BF (WTB Night) přišla druhá, nejprve avizovaná na 29.~9.~2007, ale posléze přesunutá na minulou sobotu, tj. 6.~října 2007. I~tentokrát se ...

WTB Night

1. 9. 2007

Naprosto vymazlená noční akce, na kterou jsme vzali i~kameru, takže uvnitř číhá i~video. Kromě něj i~základní info a~odkazy.

Praha - Katlov - Praha

2. 9. 2006

Jako přípravu a~drobný test před Author Králem Šumavy Road 2006 jsme se vydali na otočku k~našim na chatu. Nakonec se tachometr zastavil na pěkných 193~km, s~průměrem 25,2~km/h (kdo nás zná, ví, že je to lichotivý průměr, tzn. že počítá jen čas, po který se pohybujeme, 35 minut u~kuřecích řízků na chatě v~něm není započteno). Hrubého času nám to trvalo přesně 8~h a~50~minut.

Bedřichov II

27. 8. 2006

Rekonvalescenční víkend v~Bedřichvě, opět pod taktovkou Jitky, jsme si s~K. prodloužili o~pátek. Ten jsme věnovali objetí trasy Nova Author Cupu. Jelikož není během roku značená, byl to skoro orienťák, ale nakonec jsme trasu zvládli více méně dle schémátka z~webu závodu. Sobotu a~neděli jsme pak využili k~výletu s~ostatními účastníky pobytu. Sobotní trasa nás zavedla z~Beřichova do Oldřichova, odtud perfektní Viničnou cestou do Hejnic, dále přes Bílý potok nahoru na Smědavu, kde jsme ověřili, že chata je na oběd či občerstvení naprosto nepoužitelná. Obrátku jsme udělali až u~Jizerky, odkud jsme se přes žlutou TZ a~promenádní cestu vrátili na Smědavu a~odtud kolem Jizery přes Kristiánov domů. Neděle byla podstatně více terénní, ze základny v~Bedřichově jsme vyrazili na Maliník, dále po hřeběni až ke sjezdu do Janova. Odtamtud přes Bramberk a~Hrabětice zpět na základnu. Nedělní výlet si skutečně ozvláštnil Pagy, který ještě před Maliníkem urval lanko přehazovačky. To mu vystačilo asi na hoďku, pak se začal nudit a~následkem toho ještě trhnul řetěz, holt kdo umí, ten umí ;-) Protiváhu našemu cyklistickému snažení zdatně dělal KP, který si v~sobotu šlehnul 50~km túru přes hory a~doly.

Pražský okruh

14. 8. 2006

V~rámci rekonvalescence jsme se vydali společně s~Jitkou a~Blahouty na dvoudenní objezd Prahy. Vybaveni pěknou cyklomapou od pražského magistrátu jsme následovali cyklostezku 8100 (na JV chvíli vystupující jako 11) nazvanou Pražský okruh. Cesta to byla velmi pěkná, bez výrazných kopců a~přijatelně značená. Jedinou skvrnkou byl sobotní oběd v~Chýni v~pivovaru, kam už určitě nikdy nezabloudím(e). Naopak restaurant u~zámku v~Kolodějích má velkou plusku. Úplně mimo hodnocení je pak večerní gril u~Blahoutů v~Přílepech, ten byl naprosto super.

Berles're over!

21. 7. 2006

Je to tak, dnes nám pan doktor dovolil odložit berle! Prý postupně, ale takovému lákadlu se nedá odolat. Ještě při průchodu rehabilitací jsme předstírali použití jedné, ale už před klinikou to propuklo v~plné síle a~berle letěly do roští! Pro srovnání nabízíme čerstvý rtg (starý z operace) a~první krok bez berlí.

Šnek is back!

19. 6. 2006

Po bezmála jednom a~půl měsíci od úrazu (viz Author Šela Marathon) je Kačka zpět na kole! Jelikož během rekonvalescence nezahálela, ale poctivě cvičil, šokovala při první návštěvě rehabilitace v~Praze na Bulovce sestru rozsahem pohybu léčené nohy. Když se sestra vzpamatovala z~překvapení, natlačila K. na trenažér a~od té doby není důvod, proč si ho nedopřát i~doma.

Jsme doma!

16. 5. 2006

Od dnešního dne, úterý 16.~5.~2006, jsme opět kompletně doma. Zatím máme dvě ,,nohy'' navíc, ale po šesti týdnech (jeden a~půl už máme za sebou!) srůstání a~svalového tréninku se to jistě rychle změní :-) [Příchodem domů se nám také dostaly do rukou RTG snímky, takže si je silné nátury mohou v~předchozím příspěvku prostudovat.]

nakole.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: admin