Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


turistika:polomodrak2013

img_2176.jpg

Polomodrák

11. - 12. 1. 2013

Konečně jsme se rozhoupali k dalšímu výpadu na Modrák. Možnost před Vánoci jsme nakonec odpískali, ale teď už se zdálo, že to se Žížalou půjde zvládnout. Nakonec jsme sice v sobotu raději ustoupili přívalu bacilů, které se zdálo opanují Boudu u potoka, ale i tak jsme si moc užili.

Páteční příjezd nám hodně usnadnil Šimi, když vyrazil s rodinkou z Prahy už v jednu a zatopil pěkně v hlavní mísnosti i v kanónu, takže jsme po krmící zastávce v Trutnově a výstupu z Pece mohli zapadnout pěkně do tepla. Večer jsme Magdu krátce aklimatizovali a pak hurá do postýlky. My jsme to táhli odvážně až do jedenácté, pak jsme také odpadli.

Sobota ráno začínala velmi pozvolna, nakonec jsme se Žížalou ve vozíku byli první, kdo vyrazil do prašánku venku. Ostatně, moc nás toho uvnitř nedrželo, pokašlávající a smrkající začínali převažovat nad ostatními, takže na co čekat.

Původní plán byl dojít na Richtrovky nebo Jelenky, tam posedět a zase dojít zpět. Nakonec jsme ale pouze vyšli úboční cestu na rozcestí se silnicí, ale dál už nevedly ani pěší stopy dvou běžkařů. To by nevadilo, ale pánové běžkaři nás poslali trošku špatným směrem a bez navigace, kterou jsem zmateně nechal v boudě, to na nějaké odvážné kroužení nebylo. Došli jsme tedy alespoň krásným prašánkem na Lesní horu (1129) a otočili to zpět. V Modrém dole jsme došli k Hynkovi na něco dobrého, pro nás i pro pasažéra. Po krátké pauze jsme ještě dali něco přes hoďku směrem na Výrovku a zpět.

V boudě jsme nakonec vyhodnotili situaci, sbalili a nastoupili cestu domů, abychom co nejvíce ušetřili Magdu nějaké nákazy.

Takže ještě jednou díky Petrovi za vyhřáté zázemí a někdy zase na Modráku nashle 8-)

turistika/polomodrak2013.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: kacka