Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


turistika:vylety:157

img_8206.jpg

157. VýlET, na Klínovec

24. 9. 2011

Se zářím a dnem železnic přišel i tradiční, výrazně turisticky laděný, VýlET. Po předchozích výstupech přišla řada na Klínovec (1244 m.n.m.). KP připravil kromě turistické varianty i~variantu pro těhotné, která ovšem nakonec zlákala Housera v rekonvalescenci, zatímco t.~č. outěžkem obtěžkaná Mirka si dopřála turistickou variantu.

Kam dál…

Nikdo z účastníků si ráno moc nepřispal, ale mohlo být hůř, místo možných 6:20, kdy bych nejspíš jel jen já sám s~KP, byl výchozí spoj v 7:20 z Hl. n. v~Praze. I tak jsme měli k dispozici komfortní časový interval, který jsme vyplnili pochodem na trase Ostrov n. O., Klínovec, Boží Dar, plus autobusem zpět do Ostrova a to vše ještě zakončeno 60 minutami v hospodě v Ostrově. Navíc se do pochodu vměstnaly drobné zastávky v občerstvovnách, konkrétně Suchá a Klínovec, kde na nás čekal svěží Houser, přijevší na vrchol lanovkou.

Solidní účast, bezproblémová cesta vlakem tam i zpět a ideální slunečné počasí se kromě již zmíněného kvalitního plánování silně podepsaly na celkovém výrazně kladném vyznění VýlETu, který byl mimochodem prémiérový pro Pavlínu s Karlem, další akvizici z kralupské líhně. Pokud lze něčeho litovat, tak drobného incidentu v ostrovské restauraci, kde to, ač celou dobu klusajicí, personál schytal od silného psa, ale takový už je život.

Fotky dokumentační i náladové

Trasa na EveryTrail

Malá zde, velká s profilem tam.


turistika/vylety/157.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: admin