Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


nakole:2008_bosna

Z Bosně do Ráje a zpět

12. 10. 2008

Na předchozí akci Hele, duběnky... ! Marek hbitě navázal plánem na projetí Českého ráje. Ze slibných vyhlídek na účast nakonec zbylo torzo či možná zdravé jádro 8-) I~proto jsme dali přednost dopravě vozem, raději než přeskakovat z~vlaku na vlak (ačkoli posledně se vlak osvědčil). My jsme se tentokrát přidali oba na našem dvoj-oři, navzdory opravě výtahu. Poučen předchozím nezdarem jsem po schodech nesl jsem nezbytné věci (což například nezahrnuje přední kolo), tudíž jsem to docela přežil, včetně pravé ruky.

Další …

Výchozím bodem se pro nás stala Boseň, víska kousek od Valečova. Z~té jsme nabrali směr na Valečov a~z~něj dále podle plánu Kost → Trosky → Hrubá Skála → Valdštejn → Kacanovy → Olšina → Boseň. Marek nás moc nešetřil, ale dobře nám tak, to máme za to, že jezdíme na MTB ;-) Z~kraje jsme nastoupili na oslizlé kořeny, pak přišly kopce a~skály. Mezi tím pěkné pěšinózní úseky, případně solidní polňačky, občas i~silničky asfaltovky.

Jelo se pěkně svižně, jako vždy to mělo jasný „tah na branku“, což se nám se Šnekoušem líbí. Ostatně Šnekouš si také všiml, že Marek třímá otěže výletu pevně v~ruce, bez možnosti nějaké debaty o~tom „kam teď“. To je velké plus, málokdy se to vidí a~určitě to věci prospívá, žádné zbytečné prostoje, hezky se jede furt dál. Paráda.

Oběd jsme si dopřáli v~pod Troskami, vcelku divnej vrchní, ale Svijany točil podle všeho dobře. Mimo věcí, která nám nebyl schopen nabídnout, ale měl i~produkty Moštárny Lažany, které můžeme jen doporučit! Po obědě ještě Marek předstíral defekt a~mohlo se opět jet. Po obědě mi přišla nečekaně SMSka a~ta vyřadila z~provozu navigaci v~mobilu, takže profil máme jen do oběda, tak aspoň něco. Slunce na nás sice nepražilo, ale vydaření výletu to neuškodilo, takže se těšíme, kdy se zase podobného vydaření budeme moci zúčastnit :-D

nakole/2008_bosna.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: kacka