Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


pozvanky:rohace2011

Roháče 2011

Termín + lokalita + kontakt

  • termín 2.7. – 9.7.2011 (sobota - sobota)
  • kam: Západní Tatry - Roháče, Zuberec
  • kontakt pro dotazy: tomas.gruntorad@seznam.cz

Ubytování

Ubytování je zajištěno v 3 apartmánech (5 pokojích), celá naše skupina bude mít k dispozici jeden dům pro sebe. Každý z apartmánů má kuchyň, MW, ledničku, el. plotýnky, WC a sprchový kout, TV. V domě by mělo být WiFi připojení.

Cena

8,50 EUR osoba/noc, tedy 59,5 EUR za celý pobyt. Každý platí pouze skutečný počet nocí - pro Jakuba s Janou.

Zálohu - 900 CZK / osobu prosím pošlete na účet ČS - 0939075013 / 0800 - pokud možno tento týden, chtěl bych to příští týden všechno vyřídit. Zálohou se zároveň závazně přihlásíte. Každý má již zaplacenou zálohu 35 EUR. Vše vyúčtujeme a doplatíme při příjezdu, takže si prosím připravte s sebou 25 EUR.

Doprava

Odjezd v sobotu 2.7. ráno po vlastní ose, příjezd na místo cca v 15:00 hod

Návrat v sobotu 9.7., odjezd dopoledne.

Složení posádek:

sobota: Tg + Zuzka, Tom Drb + Kačka, Karel + Pavlína, David, Martin Š. + Míša

neděle:

Martin S. + Simča

Jakub + Jana

Trasy Kralupy - Zuberec:

Kralupy - Praha - Brno - Uherské Hradiště - (slovenská D1) Trenčín - Žilina - Zuberec

530 km / 6:20 hod

Je nutné použít slovenskou dálniční známku

Kralupy - Praha - Brno - Frýdek-Mýstek - Čadca - Tvrdošín - Zuberec

560km / 6:50 hod

Bez slovenské dálniční známky

Dálniční známka – Slovensko:

týdenní - 7 EUR - platí 7 dní včetně dne označení (den označení je prvním dnem platnosti, poslední den platnosti je 7. den v pořadí, tedy známka zakoupená od soboty platí do pátku 24:00 hodin následujícího týdne) měsíční - 14 EUR - platí 30 dní včetně dne označení (den označení je prvním dne platnosti, poslední den platnosti je 30. den v pořadí) Uvažte kudy chcete jet, v kažkém případě týdenní nestačí na obě sobotní cesty tam a zpět.

Na Slovensku platí povinnost mít reflexní vestu pro všechny členy posádky: Osoby opouštějící vozidlo v důsledku poruchy, defektu nebo nehody musejí mít oblečen reflexní oděv/vestu. Reflexní oděvy nebo vesty musejí splňovat standard EN 471.

Pojištění

K běžnému cestovnímu pojištění je třeba se připojistit pro případný zásah Horské záchranné služby!!!

Trasy a výlety

Juráňova dolina

mapa - délka 9 km - převýšení 300 m - 2:45 hod

Pokud vše dobře půjde, chtěl bych sem vyrazit už v sobotu, jde o nenáročnou vycházku. Případně ji můžeme spojit s návštěvou Meander Parku v Oravici a využít ji jako odpočinkovou po náročnější túře.

Sivý vrch

mapa - délka 13 km - převýšení 1367 m - 7:00 hod

Připravena na neděli, odjezd v 8:45 busem směr Biela skala. Protože kromě ostřílených jedinců s námi půjdou i ti, kteří s pohybem ve vyšších horách nemají zase tolik zkušeností, bude to naše první výprava na hřeben. Sivý vrch (1805) je na rozdíl od vlastních Roháčů vápencový, můžete se těšit na hřebenové skalní město a zajímavý terén. Pálenica (1753), Zuberec (1806) a Brestová (1903) pak budou tréninkem na další dny. I tak ale půjde o plnotučnou túru, zejména pokud porovnáte délku a převýšení :) Na trase je jedno únikové místo do Zuberce.

Ostrý Roháč

mapa - délka 19 km - převýšení 1800 m - 9:05 hod

Odjezd ráno busem v 8:20 na Zverovku, odkud budeme zvolna stoupat Látanou dolinou na Volovec (2063). Po překonání Jamníckého sedla nás čeká Ostrý Roháč (2088) a Plačlivé (2125). Sestup si zpestříme Roháčskými plesy a vodopádem. Chtěl bych sem jít už v pondělí, je to jedna z túr, kterou bysme měli určitě projít.

Spišský hrad a Levoča

První odpočinkový den, asi úterý, můžeme vyrazit na monumentální Spišský hrad a malebnou Levoču. Jako alternativu mám připravenou ne příliš náročnou trasu ve Slovenském ráji a pár tipů, pokud by někdo nechtěl opouštět Roháče.

Hrubá Kopa

mapa - délka 20 km - převýšení 2160 m - 9:50 hod

Nejnáročnější túra výpravy do nejexponovanějších míst, těžký terén s řetězy a velkým převýšením. Sada dvoutisícovek - Príslop (2141), Baníkov (2178), Hrubá Kopa (2166), Tri Kopy (2136), Plačlivé (2125) a na závěr jednodušší, ale lokálně nejvyšší kopec Baranec (2184) prověří, co ve vás je :) Vyrazíme ve středu, odjezd v 8:00 ráno auty k ústí Žiarske doliny. Jsem zvědavý, jakou budeme mít úmrtnost, zatím věřím, že vyrazíme (a dorazíme) všichni. Protože kdo nebyl na Roháči a na Kopách, v Roháčích vůbec nebyl!

Oravský hrad

Druhý odpočinkový den a rezerva pro špatné počasí. Kromě samotného hradu je v plánu plavba na pltiach.

Prosiecka a Kvačianska dolina

mapa - délka 20 km - převýšení 1564 m - 7:05 hod

Poslední páteční túra s odlehčenou variantou bez výstupu na Prosečné (1372) vede vápencovými Chočskými vrchy, které napříč protíná několik dolin, takže zde nenajdete klasickou hřebenovku. Nic náročného, pohodové rozloučení se Slovenskem.

Zajímavé odkazy

pozvanky/rohace2011.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: tomasg