Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


spolecnost:modrak2006

Natáčení na Modráku

6. 1. 2007

V~prozatím pro tento web neobvyklém formátu, jako fotoreport 1), je zde natáčení na Modráku. P.Š. se rozhodl, že využije pohodové uvolněné atmosféry a~připraví si několik reportáží pro oživení rozhlasového vysílání v~nejbližších dnech.

Kvalita fotografií je trošku problematická, ale divoká atmosféra panující při jejich vzniku snad poslouží jako dostatečná omluva.

Jak začít

Dobře, chcete začít, ale jak na to? Základ je samozřejmě atmosféra. Tu správnou atmošku je možné zařídit různě. Je dobré si předem připravit nějaké poutavé téma, nebo šikovně podpořit to, které se vyskytne samo. Důkaz, jak to funguje, je v~prvních fotopříspěvcích:

Souboj I.

Pustíte-li se do zaznamenávání, je třeba postupovat nanejvýš obezřetně, jde vlastně o~takový souboj, kdy chvílemi předstíráte, že o~nic nejde, chvíli naopak, že je to vážná věc a~tak pořád dokola.

Souboj II.

Někteří respondenti jsou velmi odolní! Tím se správný reportér nesmí nechat odradit, ve správnou chvíli musí zaútočit a~položit soupeře na lopatky!

Hon

Stane-li se, že oběť vezme místo odpovědi nohy na ramena, nezbývá, než za ní vyrazit, a~to i~přes překážky.

Soustředění

Některé otázky, které máte připravené, jsou velmi záludné a~vyvolají u~dotazovaného hluboké soustředění. V~tom případě je třeba netlačit na pilu a~ponechat dotyčné(mu) trochu času na rozmyšlení.

Finále

Vše máte za sebou, zbývá jen sestříhat a~můžete očekávat ovace a~potlesk, pouhé pomyšlení na ně jistě vyloudí blažený úsměv…

1) Podkladem jsou laskavě zapůjčené fotografie P.J., T.N. a~moje. Díky!
spolecnost/modrak2006.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i (upraveno mimo DokuWiki)