Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


spolecnost:sklipek2008

sklipek2008.jpg

Sklípek Hlohovec

12. — 14. 12. 2008

Během akcemi a~událostmi přetékajícího prosince jsme si udělali čas a~přidali se na Lípino pozvání k~misi do sklípku v~jihovýchodní výspě ČR. Mise to byla pěkná, zajímavá a~veskrze náročná.

Cestou na místo jsem se sjeli v~poměrně příjemném motelu Kobera v~Říčanech u~Brna. Tam jsme měli zamluveno 10 míst a~vše překvapivě klaplo. Na sklípkovací místo jsme dorazili kolem 10. a~už tam na nás kromě jakéhosi individua zvícího Šotek čekal demižónek bílého, který jsme bez dlouhého pobízení ztrestali.

Sobotu jsme si pod Markovým vedením ukrátili kratším, ale výškově členitým výletem, jehož tečku obstarala restaurace Alfa v~Mikulově. Tu myslím můžeme spíše nedoporučit, maximálně jako nouzovku, zvláště pokusům o~biftek je lépe se tam vyhnout (detaily pro otrlé). Po mírném přepravním dobrodružství našeho vozu (nejdříve jsme nemohli chytit směr, pak jsem ho zase byv za volantem nezvládl opustit, když silnice nečekaně zahnula, vše ale proběhlo bez trvalých následků) jsme se o~páté opět zjevili blízkosti sklípku. Děvčata připravila za Lukynovy pomoci obložené mísy a~hurá do podzemí.

Tam jsme radostně absolvovali průřez letošní a~loňskou úrodou bílých vín, mezi jinými jsme ochutnali i~odrůdu Americana, které byla se svou lesnojahodou příchutí pro mnohé z~nás zajímavostí dosud nepoznanou.

Po třetím vzorku z~červených vín se společnost natolik unavila, že jsme s~povděkem přijali možnost přesunu do tepla (ve správném sklípku se netopí a~tohle byl správný sklípek) společně s~demižónkem bílého. Vevnitř jsme se s~krátkým poločasem rozpadu oddali nočnímu odpočinku, takže sklenici nakonec nejdéle třímali Tomáš s~Honzou, oba pak po ránu náležitě zpracovaní. Ještě u~oběda se na Honzu servírka smála, že mu vývarová polévka jistě přijde k~chuti 8-)


spolecnost/sklipek2008.txt · Poslední úprava: d/m/Y H:i autor: admin